JEST JUŻ NOWY PREZES ZARZĄDU IZBY POLMED

Avatar By on 26 kwietnia 2017 0 326 Views

Na czele Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED jako nowy prezes zarządu stanęła Anna Kasprzak, Dyrektor Generalna GE Medical Systems Polska. Zastąpiła na tym stanowisku Janusza Szafrańca, którego kadencja dobiegła końca.

Do zadań nowej prezes przede wszystkim będzie należało reprezentowanie interesów członków Izby, kierowanie organizacją we współpracy z zarządem oraz realizacja przyjętej strategii działania. Skład nowego zarządu został wybrany 6 kwietnia br.

Nowa prezes zapowiada aktywny udział w wytyczaniu systemowych zmian w ochronie zdrowia

– Objęcie stanowiska Prezesa Izby to dla mnie zaszczyt i jednocześnie wyzwanie. Jestem członkiem Izby POLMED od wielu lat, znam jej potrzeby, ale także potencjał, który chciałabym, aby był coraz lepiej wykorzystywany – tym bardziej, gdy znajdujemy się w tak ważnym momencie fundamentalnych reform ochrony zdrowia, które dotkną także nasz sektor. Musimy się do nich wszyscy przygotować. Stawiamy na intensywny dialog i współpracę z kluczowymi przedstawicielami instytucji rządowych i publicznych, ekspertami i organizacjami pacjenckimi. Izba POLMED już wiele na tym polu osiągnęła, ale wciąż mamy dużo do zrobienia. Moim celem jest skuteczne reprezentowanie Izby i jej członków w taki sposób, aby wszyscy z którymi współpracujemy, mieli świadomość, że wyroby medycznie wnoszą realny wkład w polską gospodarkę i wpływają na wzrost jakości życia polskich pacjentów. Chciałabym, aby Izba brała aktywny udział w wytyczaniu systemowych zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce i miała na nie wpływ na każdym etapie. – powiedziała Anna Kasprzak.

Wieloletnie doświadczenie w branży medycznej

Anna Kasprzak posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w spółkach należących do sektora medycznego i farmaceutycznego. Od blisko 4 lat pełni funkcję Dyrektora Generalnego w firmie GE Medical Systems Polska. W poprzedniej kadencji Zarządu pełniła funkcję wiceprezesa Izby POLMED. Z wykształcenia lekarz stomatolog, posiada dyplom MBA Lubelskiej Szkoły Biznesu i University of Lancashire. W GE Healthcare odpowiada m.in. za wzmocnienie organizacji, dostosowanie do szybko zmieniającego się środowiska i budowanie długoterminowego wzrostu rentowności.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza POLMED to największa w Polsce organizacja zrzeszająca firmy z branży wyrobów medycznych. W jej skład wchodzi około 100 podmiotów – zarówno producentów, jak i dystrybutorów.

AS

Źródło: POLMED