E-ZLECENIA CORAZ BLIŻEJ

Avatar By on 3 października 2018 0 329 Views

Już za niespełna miesiąc producenci i dostawcy oprogramowania będą mogli skorzystać ze środowiska testowego, w ramach którego będzie można sprawdzić działanie usług sieciowych związanych z wdrożeniem e-zleceń. Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił również opis interfejsu oraz strukturę komunikatów koniecznych do obsługi elektronicznych zleceń na wyroby medyczne.

Jak podkreśla płatnik udostępnione na jego stronie materiały mają pozwolić firmom tworzącym oprogramowanie na wcześniejsze zapoznanie się z definicjami usług, które powinny działać w aplikacjach dla świadczeniodawców i płynnie integrować się z tymi udostępnionymi przez fundusz.

Ponadto dostawcy oprogramowania chcąc sprawdzić rozwiązania stworzone dla swoich aplikacji będą mogli skorzystać ze środowiska testowego już od 2 listopada tego roku.

Przypomnijmy, że już w lipcu – jako pierwsi – informowaliśmy o pomyśle wdrożenie elektronicznych zleceń na wyroby medyczne. Pierwotne plany resortu zdrowia wskazywały, że pilotaż tego rozwiązania miał się rozpocząć z początkiem października, ostatecznie jednak

NFZ poinformował ostatnio, że o uruchomieniu produkcyjnym nowej usługi poinformuje w odrębnym komunikacie.

Źródło: NFZ