• Home
  • Wiadomości
  • PRODUCENT SYMULATORÓW MEDYCZNYCH MARZY O RYNKU GŁÓWNYM GPW

PRODUCENT SYMULATORÓW MEDYCZNYCH MARZY O RYNKU GŁÓWNYM GPW

Avatar By on 13 grudnia 2018 0 303 Views

InventionMed – spółka zajmująca się produkcją symulatorów medycznych – planuje giełdowy debiut. Pierwsze kroki na parkiecie spółka zamierza wykonać jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku.

W szykującej się do giełdowego debiutu spółce InventionMed trwają ostatnie prace nad prosektem emisyjnym. Producent podkreśla, że przeniesienie notowań z NewConnect na główny rynek, nie będzie się wiązał z emisją akcji.

– Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy przejście na główny rynek giełdy. Pozwoli to nam na dotarcie do szerszego grona inwestorów i zwiększenie naszej rozpoznawalności wśród potencjalnych parterów biznesowych zarówno z Polski jak i z zagranicy – mówi Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed.

Obecnie w spółce trwają intensywne prace nad udoskonalaniem flagowego urządzenia – symulatora medycznego TutorDerm, wykorzystującego technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) a także technologię podwójnej immersji. Jak podkreślają twórcy rozwiązania symulator pozwala odwzorować procedury i działania, jakie należy wykonać przed, w trakcie i po zabiegu dermatologicznym. Urządzenie ma służyć edukacji przyszłych profesjonalistów, między innymi lekarzy dermatologów oraz lekarzy specjalistów medycyny estetycznej. Nowa wersja urządzenia testowana jest również w ośrodkach klinicznych. Pilotaż prowadzony jest m.in. w Collegium Medicum imienia Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

– Programy pilotażowe to ogromna szansa zarówno dla nas jak i dla placówek, w których będą się odbywać. Tutor Derm zostanie przetestowany w warunkach klinicznych, a informacja zwrotna od realnych użytkowników będzie dla nas niezwykle cenną informacją co powinniśmy zmienić lub ulepszyć w docelowej wersji urządzenia. Studenci natomiast będą mieli możliwość zapoznania się
z najnowocześniejszymi na rynku rozwiązaniami technologicznymi – komentuje Tomasz Kierul.

Spółka podkreśla również, że komercjalizacja urządzenia TutorDerm zaplanowana została na pierwszą połowę 2020 roku, a próg rentowności firma chce osiągnąć najpóźniej w 2021 roku. To jednak nie koniec ambitnych planów władz InventionMed – te bowiem liczą, że już na konie 2020 roku spółce uda się osiągnąć w strukturze przychodów poziom 30 proc. udziału ze sprzedaży zagranicznej. Liczy, że urządzenie zostanie pozytywnie przyjęte na takich rynkach jak Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone oraz rynki azjatyckie m.in. Japonia, Chiny, Malezja, Tajwan, gdzie buduje już swoją rozpoznawalność.

– Od jakiegoś czasu prowadzimy rozmowy na temat ewentualnej współpracy z funduszem Hong Kong Kam Fung Group Company Limited. Podpisaliśmy już NDA, przedstawiciele chińskiej spółki na początku przyszłego roku przyjadą także do Polski, aby poznać spółkę i lepiej zrozumieć nasz produkt. Mamy nadzieję, że finałem tych rozmów będzie podpisanie umowy inwestycyjnej i rozpoczęcie prac nad dalszym rozwojem TutorDerm jak również realizacja pomysłu na stworzenie „wirtualnego szpitala” – dodaje Tomasz Kierul.