MZ PREZENTUJE NOWY PROJEKT WZORU E-ZLECENIA

Avatar By on 14 maja 2019 0 290 Views

Resort zdrowia ponownie spojrzał na projekt rozporządzenia określającego wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wór zlecenia naprawy. Tym razem zgłaszane w kwietniu argumenty strony społecznej okazały się na tyle silne, że resort postanowił przedstawić nowy projekt wzoru e-zlecenia. Najważniejszą zmianą okazuje się być zredukowanie e-wniosku z siedmiu do czterech stron.

– Wsłuchujemy się w głosy (także te krytyczne) i kierujemy do konsultacji nowy projekt rozporządzenia o zleceniach na wyroby medyczne. Ma być mniej papieru (4 strony zamiast 7) i mniej pól do wypełnienia dla lekarzy- napisał w jednym z serwisów społecznościowych wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Rozporządzenie określa szczegółowy zakres informacji oraz wprowadza nowe wzory zleceń, w tym e-zleceń. Przedstawiony w projekcie wzór zlecenia na wyroby zajmuje rzeczywiście cztery strony. Na pierwszych dwóch przewidzianych dla lekarzy znajdą się m.in. dane podmiotu, w ramach którego wystawiono zlecenie, dane pacjenta (wraz z jego uprawnieniami), informacje o zlecanym wyrobie medycznym oraz dane osoby zlecającej. Natomiast kolejne dwie strony dedykowane są odpowiednio Narodowemu Funduszowi Zdrowia, który będzie weryfikować zlecenie, oraz podmiotowi realizującemu zlecenie.