dane, giełda, analiza,

FUNDUSZE UWIERZYŁY W MEDINICE

Avatar By on 6 sierpnia 2019 0 331 Views

Polska spółka pracująca nad nowoczesnymi technologiami w obszarze kardiologii i kardiochirurgii skusiła inwestorów, którzy objęli akcje wartości 7,4 mln złotych (brutto). Pozyskane z oferty prywatnej środki Medinice chce zainwestować w dalszy rozwój swoich produktów.

Z zainteresowanie walorami przeszło oczekiwania władz Medinice, a spółka okazała się atrakcyjna dla inwestorów, którzy objęli 986 667 akcji. Spółka przekonuje, że wśród inwestorów znalazły się m.in. duże fundusze inwestycyjne.

– Zainteresowanie było większe niż liczba akcji oferowanych w ramach kapitału docelowego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że do grona akcjonariuszy spółki dołączyły renomowane fundusze inwestycyjne. Udane podwyższenie kapitału przybliżyło nas do przejścia na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Będziemy dążyli do tego, aby w ciągu kilku kwartałów rozpocząć przygotowania do przeniesienia na główny rynek GPW – mówi Sanjeev Choudhary, prezes i największy akcjonariusz Medinice.

Obecnie spółka rozwija 12 projektów z obszaru kardiologii interwencyjnej oraz kardiochirurgii. W sumie na koncie Medinice znajduje się 40 patentów i zgłoszeń patentowych- zarówno w Polsce i Europie, jak również na rynku USA.

– Największą uwagę będziemy skupiali na naszych trzech priorytetowych projektach: elektrodzie MiniMax, krioaplikatorze CoolCryo oraz opasce uciskowej PacePress. W projektach MiniMax i CoolCryo w najbliższych kwartałach przeprowadzimy badania przedkliniczne na zwierzętach. Po ukończeniu z sukcesem tego etapu, wartość naszych projektów wyraźnie wzrośnie. Z kolei w projekcie PacePress pozyskane z emisji środki pozwolą na sfinansowanie badań klinicznych, co umożliwi podjęcie kolejnych kroków w kierunku jego komercjalizacji – zapewnia prezes Medinice.

Na tym się jednak nie kończy badawcza aktywność spółki w zanadrzu ma ona bowiem kolejne rozwiązania m.in. elektrodę CathAIO oraz EP-Bioptom, które mają już ochronę patentową na rynku amerykańskim. Szczególnie te ostatnie w ocenie Sanjeev Choudhary zwiększają wartość spółki w oczach potencjalnych inwestorów i kontrahentów. Jak szacuje rynek elektrofizjologiczny, gdzie elektrody te znajdują zastosowanie, rośnie w tempie około 20 proc. rocznie.