BRASTER ZMIENIA PREZESA

Avatar By on 3 września 2019 0 324 Views

Współzałożyciel spółki i dotychczasowy jej wiceprezes – Henryk Jaremek zasiądzie w fotelu prezesa. Do końca 2019 roku Braster przedstawi kolejny raz aktualizowaną strategię działania.

Rada nadzorcza spółki zdecydowała się na przekazanie władzy w ręce Henryka Jaremka, dotychczasowego wiceprezesa spółki i jednego z jej współzałożycieli. Grzegorz Pielak, przewodniczący rady nadzorczej przyznaje, że najbliższe miesiące zdecydują o przyszłości firmy, jej wartości i dalszych krokach. A sytuację spółki określił mianem ‘wymagającej’.

– Wierzymy, że w obecnej (…) sytuacji Brastera, przekazanie steru spółki Henrykowi Jaremkowi, doskonale znającemu firmę, nasze atuty oraz wyzwania, przed którymi stoimy, jest najlepszym z możliwych wyborów. Oczekujemy, iż zarząd (…) będzie kontynuował proces restrukturyzacji kosztowej i jeszcze w 2019 r. przedstawi zaktualizowaną strategię rozwoju Brastera – ocenia Grzegorz Pielak.

Kim jest Henryk Jaremek? Z wykształcenia jest doktorem nauk technicznych ze specjalnością z materiałoznawstwa. W ciągu 12 lat funkcjonowania spółki pełnił w niej m.in. funkcję wiceprezesa zarządu spółki oraz jej głównego technologa, odpowiedzialnego m.in. za badania i rozwój produktów opartych o technologię termografii kontaktowej. W przeszłości związany m.in. z Wojskową Akademią Techniczną.

AM