NIEMIECKI INWESTOR UWIERZYŁ W TELEMEDYCZNE KTG

Avatar By on 25 września 2019 0 346 Views

Spółka Nestmedic otrzyma kolejny zastrzyk finansowy od niemieckiego funduszu Deutsche Balaton AG. Środki mają pomóc we wprowadzeniu telemedycznego KTG Pregnabit na kolejne rynki zbytu.

Niemiecki inwestor przyznaje, że polskie rozwiązanie wypełnia lukę na rynku wyrobów medycznych na wielu rynkach.

– Mocno wierzymy w firmę Nestmedic oraz jej produkt- podkreślił Armin Burckhardt, menedżer Deutsche Balaton. Łącznie fundusz przeznaczył na polską spółkę ponad 4,28 mln zł.

Władze Nesmedic nie kryją zadowolenia ze współpracy i podkreślają, że realizacja transakcji jest dowodem na wiarę i zaufanie- zarówno w spółkę, jak i rynkowe perspektywy.

– Pozyskane finansowanie daje nam stabilizację i możliwość mocniejszego skupienia się na realizacji ekspansji. Chcemy także wykorzystać międzynarodowe doświadczenie i kontakty Deutsche Balaton AG. – powiedział Konrad Kowalczuk, członek zarządu Nestmedic.

Flagowym produktem Nestmedic jest mobilne KTG- Pregnabit. Obecnie spółka rozmawia z potencjalnymi partnerami z 15 kolejnych rynków zbytu. Rozwiązanie jest już testowane w Polsce, jak również na rynku fińskim, nigeryjskim i bułgarskim.