INVENTIONMED SYGNOWAŁ UMOWĘ Z RESORTEM ROZWOJU

Avatar By on 2 października 2019 0 344 Views

Ministerstwo Rozwoju wesprze kwotą 16 mln złotych tworzone w Bydgoszczy Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR. Inwestycja spółki InventionMed pozwoli na kompleksowe szkolenie przyszłych lekarzy medycyny – szczególnie w takich obszarach jak kardiologia, dermatologia, czy neurochirurgia.

Inicjatorzy bydgoskiego Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych podkreślają, że inwestycja ma stać się swoistym demonstratorem wirtualnego szpitala. Dzięki zaplanowanym rozwiązaniom będzie można w nim przetestować najnowsze technologie i prototypy symulatorów medycznych, których działanie będzie opierać się na rozwiązaniach rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Budowa Centrum ma ruszyć w ciągu 10 miesięcy, a jego budowa ma pochłonąć 29,5 mln złotych, z czego 16 stanowić będzie wsparcie z Ministerstwa Rozwoju.

InventionMed chce również by z Centrum mogli skorzystać również przyszli lekarze szkoląc się m.in. w obszarze dermatologii, medycyny estetycznej, kardiologii, kardiochirurgii, neurochirurgii, chirurgii, geriatrii czy rehabilitacji neurologicznej.

W ocenie Tomasza Kierula, prezesa InventionMed pozyskanie środków z budżetu państwa wpłynie na istotne poszerzenie skali działalności centrum. Dodaje, że projektowane Centrum to rewolucja technologiczna w zakresie projektowania rozwiązań z obszaru symulacji medycznych.