MEDAPP IDZIE NA RYNEK PO 4 MLN ZŁ

Avatar By on 8 października 2019 0 447 Views

Komercjalizacja systemu do trójwymiarowej wizualizacji oraz telemedycznego rozwiązania CarnaLife – na ten cel spółka MedApp ma pozyskać 4 mln złotych z emisji akcji oferowanych w ofercie publicznej.

Trójwymiarowa wizualizacja CT, MRI, 3DRA i Echo wykorzystująca gogle Hololens i użytkowana już przez kardiologów – prof. Dariusza Dudka, prof. Marcina Kurzynę oraz prof. Jarosława Kasprzaka, ma szansę na komercjalizację i szersze wdrożenie do praktyki klinicznej. Warunkiem jest jednak pozyskanie przez spółkę MedApp finansowania. Akcjonariusze MedAppu wierząc w sukces rozwiązania zdecydowali się na pozyskanie środków z rynku i 7 października – podczas NWZ zdecydowali o emisji akcji serii G, których wartość oszacowano na 4 mln zł i stanowić będą 2,9 proc. kapitału zakładowego spółki.

Władze spółki przyznają, że decyzja akcjonariuszy to krok w dobrą stronę, a środki pozyskane z emisji akcji pozwolą spółce rozpocząć „konkretne działania dotyczące skomercjalizowania naszych czołowych rozwiązań, przede wszystkim CarnaLife Holo”.

– Rozwiązanie, które tworzymy na podstawie technologii Microsoftu służy do trójwymiarowego obrazowania przy pomocy gogli Hololens opracowanych przez kalifornijski koncern. Nasze rozwiązanie może okazać się prawdziwym przełomem na rynku medycznym, dlatego bardzo zależy nam na tym, aby komercjalizacja miała miejsce jak najszybciej – zapewnia Mateusz Kierepka, prezes Medapp.

Jak zapewnia środki pozyskane z emisji publicznej przeznaczone zostaną również na sfinansowanie systemu telemedycznego CarnaLife.