• Home
  • Wiadomości
  • PROJEKT USTAWY O WYROBACH MEDYCZNYCH WKRÓTCE W KONSULTACJACH

PROJEKT USTAWY O WYROBACH MEDYCZNYCH WKRÓTCE W KONSULTACJACH

Avatar By on 9 października 2019 0 938 Views

Projekt ustawy o wyrobach medycznych już jest gotowy i już wkrótce może zostać opublikowany – wynika z informacji, jakie pojawiły się w jednym z serwisów społecznościowych. Informację tą potwierdził Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Dyskusja na temat regulacji związanych z rynkiem reklamy wyrobów medycznych w popularnym serwisie Twitter przyniosła nowe informacje dotyczące losów nowelizacji ustawy o wyrobach medycznych. Jak poinformował Arkadiusz Grądkowski – ekspert ds. zdrowia Konfederacji Lewiatan, projekt procedowany w URPL jest „już gotowy i zawiera obszerne przepisy dotyczące reklamy”.

Informację tą potwierdził Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, dodając, że na dniach projekt trafi do konsultacji społecznych.

Redakcja będzie śledziła losy projektu, którego nadrzędnym celem jest uregulowanie kwestii dotyczących wdrożenia rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) , a także stworzenia ram prawnych dla właściwej i skutecznej realizacji uprawnień i obowiązków organów właściwych i podmiotów działających w obszarze nadzoru rynku wyrobów medycznych i wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jednym z elementów ustawy będą również przepisy dotyczące reklamy wyrobów medycznych.