PILOTAŻ OPASKI ŻYCIA RUSZA W SIEDLCACH

Avatar By on 11 października 2019 0 473 Views

Elektroniczne urządzenie w formie opaski monitorującej podstawowe parametry życiowe pacjentów – tak jeden z największych ubezpieczycieli Grupa PZU, chce pomagać w ratowaniu życia.

Zadaniem urządzenia będzie realizacji pomiarów takich parametrów jak puls, temperatura, czy saturacja. Zebrane wyniki mają być przekazywane do placówek medycznych, w których personel będzie alarmowany w sytuacji gdy parametry życiowe chorego spadną do krytycznych poziomów. Jak deklarują jej twórcy opaska ma również wmontowany detektor upadku, który uruchamia alarm w sytuacji, gdy pacjent się przewróci.

– Zbyt wielu chorych umiera, ponieważ nie zostaje na czas wezwana pomoc. Tymczasem w sytuacji zagrożenia liczą się minuty. Każde uratowane życie ludzkie będzie dla nas sukcesem – podkreśla Paweł Surówka, prezes PZU.

Urządzenie dysponuje również lokalizatorem dzięki czemu ratownicy są w stanie ustalić miejsce pobytu poszkodowanego. Projekt zainicjowany przez PZU, realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, a skuteczność rozwiązania zostanie oceniona podczas pilotażowego programy realizowanego wraz z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach. Ubezpieczyciel deklaruje jednak, że wkrótce rozwiązanie ma trafić do kolejnych placówek ochrony zdrowia.