• Home
  • Wydarzenia
  • WROCŁAW: NOKIA I UNIWERSYTET MEDYCZNY BĘDĄ WSPÓŁPRACOWAĆ

WROCŁAW: NOKIA I UNIWERSYTET MEDYCZNY BĘDĄ WSPÓŁPRACOWAĆ

Avatar By on 24 października 2019 0 404 Views

Umowa na działania badawczo-rozwojowe, a także współpracę w obszarze dydaktyki – to efekt owocnej współpracy fińskiej Nokii oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy organizacji Cardiology Innovations Hackathon.

– Nasza uczelnia jest otwarta na współpracę z dużymi partnerami, więc chęć współpracy ze strony Nokii ogromnie nas cieszy. Liczę, że będzie to pretekst do cross-talku między studentami mającymi ciekawe pomysły i specjalistami z branży IT dysponującymi wiedzą konieczną do ich realizacji. To inwestycja w młodych ludzi, która jest dla mnie ogromnie ważna – podkreślił prof. Piotr Ponikowski pełniący obowiązki rektora wrocławskiej uczelni.

Jego zdaniem, współpraca i interdyscyplinarność otwierają drogę do realizacji już rozpoczętych i zupełnie nowych projektów. Co więcej uczelnia zadeklarowała, że w przypadku pojawienia się nowych pomysłów z potencjałem, będzie zabiegała o ich finansowanie. Profesor podkreślił, że moment na wdrażanie konceptów bazujących na zastosowaniu technologii komunikacyjnych w medycynie jest dobry.

– Ten, kto zrobi to jako pierwszy, zyska najwięcej. Jesteśmy przygotowani na takie wyzwania – ocenił prof. Ponikowski.

W ocenie Konrada Fulawki, dyrektora ds. rozwoju w firmie Nokia, sygnowana z uczelnią umowa jest początkiem poszukiwania kolejnych obszarów i punktów stycznych wymiany wiedzy. Przedstawiciele fińskiego koncernu podkreślili, że firma nie jest już producentem telefonów komórkowych, a spektrum jej działalności obejmuje tworzenie szeroko pojętych technologii komunikacyjnych w zakresie łączności, oprogramowania, usług i licencjonowania. W zakres wchodzi również zastosowanie technologii komunikacyjnych w medycynie np. w zakresie analizy danych, monitoringu stanu zdrowia pacjentów, zarządzania informacją czy, w perspektywie kolejnych lat – zdalnej chirurgii.