FAMED DOSTARCZY SPRZĘT DO KRAKOWA

Avatar By on 28 października 2019 0 1023 Views

Uniwersytecki Szpital w Krakowie-Prokocimiu wzbogaci się w sprzęt dostarczony przez Famed. Żywiecka spółka wyposaży placówkę w 76 stołów operacyjnych, a także 100 wózków do bezpiecznego transportu pacjentów.

76 stołów operacyjnych: sześć egzemplarzy Famed FLARE wyposażonych w karbonowy blat zapewniający niższą dawkę promieniowania RTG i 70 sztuk modelu SU02- takie wyposażenie żywiecka spółka szykuje dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu. W sumie budowa i wyposażenie placówki kosztować będzie ponad 1,2 mld złotych, a placówka dysponować będzie 925 łóżkami w jedno- lub dwupokojowych salach. Dodatkowo placówka ma dysponować 24 salami operacyjnymi, z czego w dwóch zainstalować będzie można robota chirurgicznego, a kolejne dwie to sale hybrydowe.

– Salę operacyjną można porównać do sceny teatralnej. Scenografia i światła mają znaczenie, ale najważniejsze jest to, co dzieje się na deskach. Podobnie jest w szpitalu. Stół zapewniający optymalne warunki do prowadzenia operacji jest kluczowym elementem każdego zabiegu. Dzięki niemu lekarz może w pełni wykorzystać wiedzę, ratując życie i zdrowie ludzi. Bardzo się cieszymy z wyboru dokonanego przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie. To potwierdzenie funkcjonalności i jakości, czyli znaków rozpoznawczych naszych wyrobów. Największy polski szpital będzie korzystał z najlepszego sprzętu, dodatkowo polskiej produkcji- mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Dla personelu korzystającego ze stołów dostarczonych przez Famed istotnym będzie fakt, że w trakcie zabiegów będą chronień przez promieniowaniem RTG- bowiem jeden ze stołów produkowanych w Żywcu wyposażony jest w karbonowy blat o parametrach przenikalności promieni rentgenowskich zapewniających obniżenie dawki promieniowania niezbędnej do uzyskania dobrej jakości obrazów RTG. Stół ten będzie wykorzystywany w chirurgii naczyniowej, endoskopii i przy zabiegach wymagających monitorowania pacjenta.