FLUSENSOR NA MEDAL

Avatar By on 4 listopada 2019 0 372 Views

Warszawski SensDX- twórca testu na obecność wirusa grypy tzw. flusensora – otrzymał laur Lidera Zmian 2019 roku.

Wśród tegorocznych Liderów Zmian nagrodę główną w kategorii firma przyznano spółce SensDX, która stworzyła i wprowadziła do sprzedaży ultraczuły, szybki i jednocześnie ekonomiczny w użytkowaniu test umożliwiający wykrywanie wirusa grypy. Rozwiązanie powstało m.in. dzięki funduszom pozyskanym z regionalnego programu operacyjnego dla województwa mazowieckiego. W sumie wartość projektu wyniosła 4,6 mln zł z czego aż 3 mln zł stanowiło unijne wsparcie.

Tomasz Gądek z SensDX nie kryje, że główna nagroda w konkursie Lider Zmian oddaje zaangażowanie firmy w działalność na krajowym rynku.

– W swoim działaniu chcemy doprowadzać do zmian i to zmian zarówno technologicznych, jak i systemowych. Obecnie pracujemy nad technologią bardzo szybkiej, takiej i prostej w obsłudze diagnostyki różnych infekcji. Liczymy, że dzięki naszemu rozwiązaniu znacznej redukcji ulegnie ilość zużywanych antybiotyków, co przełoży się na poprawę jakości i precyzji leczenia naszego społeczeństwa- wskazał Tomasz Gądek.

To nie jedyne wyróżnienie dla warszawskiej spółki, bowiem już w ubiegłym roku rozwiązanie proponowane przez SensDX dostrzeżone zostało przez firmę farmaceutyczną Roche, która oceniła spółkę jako najlepszą firmę przyszłości w diagnostyce.