siemens, robot, sprzęt

SIEMENS FINALIZUJE PRZEJĘCIE CORINDUS

Avatar By on 5 listopada 2019 0 430 Views

Akcjonariusze spółki Corindus wyrazili ostateczną zgodę na przejęcie spółki przez potentata na rynku wyrobów medycznych – Siemens Healthineers AG. Wartość transakcji ma opiewać na kwotę ponad 1,1 mld dolarów.

Decyzja o sprzedaży zapadła podczas walego zgromadzenia akcjonariuszy – 25 października. Wcześniej zielone światło dla transakcji wydały urzędy antymonopolowe. W ocenie Marka J. Tolanda, dyrektora zarządzającego Corindus, fuzja pozwoli na połączenie silnego portfolio technologii medycznych, jakimi dysponuje Siemens, z platformą robotyczną Corindus, co wpłynie na zmiany w świadczeniach opieki zdrowotnej i da szansę na zdecydowanie lepszą opiekę medyczną przy jednocześnie zdecydowanie niższych jej kosztach.

Przypomnijmy, że amerykańska spółka rozwija i produkuje systemy robotyczne, które jako jedyne są zatwierdzone przez FDA do śródnaczyniowych interwencji w naczyniach wieńcowych oraz obwodowych. Roboty wdrażane przez Corindus ułatwiają kontrolowanie cewników, balonów, implantów czy w końcu stentów kardiologicznych. Dzięki wykorzystaniu robota lekarz nie musi stać bezpośrednio przy stole do angiografii dzięki czemu jest mniej narażony na promieniowanie.

Przedstawiciele Siemensa podkreślają, że przejęcie spółki robotycznej to pierwszy krok do objęcia pozycji lidera rynku w obszarze systemów robotycznych w m.in. chirurgii naczyniowej.