NESTMEDIC STAWIA NA DIAGNOSTYKĘ

Avatar By on 13 listopada 2019 0 701 Views

Producent mobilnego KTG nawiązał współpracę ze spółką Diagnostyka prowadzącą jedną z największych sieci laboratoriów diagnostycznych. Dzięki współpracy teleKTG będzie dostępne dla 15 mln pacjentów, którzy co roku trafiają do placówek Diagnostyki.

Pilotażowe wdrożenie rozwiązania w sieci laboratoriów diagnostycznych to zdaniem władz Nestmedic ważny krok do upowszechniania rozwiązania na terenie kraju. Pregnabit ma być oferowany pacjentkom, które już korzystają z szerokiej oferty badań dla kobiet w ciąży.

– Jako największa sieć laboratoriów diagnostycznych w Polsce chcemy poszerzać ofertę w zakresie usług dla kobiet w okresie prenatalnym – również w zakresie usług mobilnych. Nowoczesne rozwiązania informatyczne, które wykorzystujemy do szybkiej diagnozy służą lekarzom do optymalnego leczenia pacjentów i wczesnej profilaktyki. To już rzeczywistość, którą budujemy z myślą o nowych pokoleniach- ocenił prof. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki.

Współpraca ma szanse wpłynąć również na poprawę opieki okołoporodowej w Polsce i poprawę dostępności do badań KTG na terenie całego kraju.

– Rozpoczęcie współpracy z tak dużą siecią laboratoriów medycznych, jaką oferuje Diagnostyka, jest dla nas znaczącym krokiem w realizacji strategii rozwoju Nestmedic. Oferta Diagnostyki trafia rocznie do milionów pacjentów. Kierowana jest również do lekarzy, pielęgniarek oraz położnych. Wykorzystuje nowoczesne rozwiązania informatyczne. To bardzo cenne we współczesnej opiece nad pacjentem. Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć system kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży– komentuje dr n. med. Patrycja Wizińska Socha, prezes Nestmedic. Jej zdaniem rozpoczęcie współpracy z siecią Diagnostyka pozwoli kierowanej przez nią spółce na skokowe zwiększenie skali działań na polskim rynku.