cukrzyca glukometr paski do glukometru

ROŚNIE ODSETEK PACJENTÓW Z POMPAMI INSULINOWYMI

Avatar By on 13 listopada 2019 0 547 Views

Już 18,9 tys. pacjentów skorzystało ze świadczeń związanych z pompami insulinowymi- wynika z najnowszych danych Narodowego Funduszu Zdrowia.

W trakcie ostatnich sześciu lat liczba pacjentów korzystających ze świadczeń związanych z m.in. założeniem pompy insulinowej, wzrosła o blisko 60 proc.

Jak zapewnił wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski podczas wspólnej konferencji z Adamem Niedzielskim prezesem NFZ, obecnie resort zdrowia stara się sukcesywnie wdrażać nowe technologie w leczeniu cukrzycy.

– Mówię tu zarówno o skutecznych lekach, ale również nowych wyrobach medycznych, które refunduje NFZ- podkreślił Miłkowski. Dodał również, że dziękuje płatnikowi za szczególne zaangażowanie w działania profilaktyczne.

– Cieszy nas, że fundusz otwiera swoje zasoby i dane. Dzięki nim mamy dostęp do wartościowych raportów dotyczących wielu jednostek chorobowych, w tym cukrzycy- dodał wiceminister.

Pacjenci przyznają jednak, że nadal czują się traktowani nierówno. Od kilku lat apelują o zniesienie granicy wiekowej i objęcie refundacją pomp insulinowych wszystkich pacjentów, którzy mogliby z nich skorzystać.