POLSKA SPÓŁKA PODBIJA RYNEK MEDYCYNY ESETYCZNEJ

Avatar By on 18 listopada 2019 0 492 Views

Notowany na New Connect CM International systematycznie zwiększa swoje zyski i podkreśla, że jego apetyt nie kończy się wyłącznie na polskim rynku medycyny estetycznej. Produkowane przez spółkę urządzenia w ostatnim czasie trafiły m.in. do Hiszpanii oraz Niemiec.

Systematyczne zwiększanie skali biznesu znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach, jakie CMI wypracowała w ciągu trzech kwartałów tego roku. Tylko w tym roku dzięki sprzedaży urządzeń spółka wypracowała przychody na poziomie 12,4 mln złotych generując dynamikę na poziomie ponad 64 proc., natomiast zysk netto wyniósł 1,49 mln zł i był o 20 proc. wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Jak zapewnia Mariusz Kara – prezes CM International – na dobre wyniki spółki wpłynęło pozyskanie klientów na rynku niemieckim i hiszpański, Szczególnie pierwsza transakcja z kontrahentem z Niemiec okazała się trampoliną do kolejnych długoterminowych zleceń. Kolejna zawarta w trzecim kwartale opiewała na kwotę prawie 2 mln euro.

– Zgodnie z przewidywaniami pierwsze znaczące wpływy z tego zamówienia będzie można zauważyć już w wynikach ostatniego kwartału bieżącego roku. Utrzymaliśmy regularne dostawy urządzenia Nexus oraz Protheus do klienta z Hiszpanii, który jest naszym największym dystrybutorem w tym regionie. Na rynku hiszpańskim regularnie otrzymujemy kolejne znaczące zamówienia i podobnie, jak w przypadku dostaw na rynek niemiecki, wszystko wskazuje na utrzymanie obecnych tendencji – ocenia prezes.

Władze spółki zdradzają jednocześnie, że to nie koniec marzeń o kolejnych rynkach. Już teraz spółka oprócz umocnienia swoje pozycji e Hiszpanii i Niemczech zapowiada ekspansję na kolejne kontynenty.

– Chcemy umacniać swoją pozycję na tych rynkach, jednocześnie pamiętając o systematycznym zwiększaniu sprzedaży w innych regionach. W roku 2020 planowane jest zwiększenie sprzedaży na terenie Azji oraz Afryki. Z roku na rok dywersyfikujemy swoją sprzedaż, chcemy utrzymać ten trend – powiedział Michał Sebastian, wiceprezes CM International.

Warto również podkreślić, że nie są to pierwsze międzynarodowe doświadczenia polskiego producenta. Bowiem urządzenia stosowane w medycynie estetycznej, a produkowane przez CMI pracują już w gabinetach m.in. szpitali Arabii Saudyjskiej czy indyjskich klinikach dermatologicznych. Od kwietnia 2019 roku spółka notowana jest na rynku równoległym NewConnect.