AMAZON KUPIŁ TELEMEDYCZNY START-UP

Avatar By on 19 listopada 2019 0 562 Views

Technologiczny gigant z branży e-commerce, Amazon nabył start-up z branży telemedycznej, Health Navigator. Chce w ten sposób wzmocnić ofertę opieki zdrowotnej dla swoich pracowników.

Startup ma zostać przeniesiony do przychodni medycznej, która wystartowała w zeszłym miesiącu w centrali firmy w Seattle. Pracownicy spółki mogą korzystać z usług medycznych i telemedycznych w ramach programu Amazon Care. Program obejmuje wirtualne i osobiste konsultacje oraz realizację lub dostarczenie recept do biur i domów pracowników.

Platforma Health Navigator wzbogaca ofertę firmy o cyfrowe rozwiązania medyczne, które zaimplementowane zostały w interfejs API. Program obsługuję e-dokumentację pracownika oraz daje możliwość kosnultacji wideo, tele-konsultacji, czy rozmowy z chatbotem.

Amazon od kilku lat coraz sprawniej porusza się w branży medycznej, co było powodem wielu spekulacji w branży. Eksperci rynkowi przy każdym ruchu Amazona podkreślają skłonności cyfrowego hegemona do szumnych działań spółki, co kończy się zaburzeniem przyjętego ładu w różnych branżach, co dotyka nawet te najbardziej ugruntowane spółki. Obecnie Amazon współpracuje z Berkshire Hathaway Inc. i JPMorgan Chase & Co. w celu uruchomienia Haven, organizacji non-profit opracowującej sposoby ograniczenia wzrostu kosztów opieki zdrowotnej wśród pracowników.

Osobno firma pracuje nad rozwijającymi się przedsiębiorstwami, które działają w branży sprzedaży produktów medycznych dla świadczeniodawców i prywatnych konsumentów. W zeszłym roku Amazon kupił PillPack, aptekę internetową. W ramach programu Amazon Business sprzedaje także artykuły biurowe i medyczne.