AMERYKAŃSKI SEN MEDAPP

Avatar By on 3 grudnia 2019 0 324 Views

Spółka technologiczna pracująca nad rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji (AI) robi pierwszy krok by urzeczywistnić marzenia o ekspansji na amerykański rynek.

MedApp przejął 100 proc. udziałów w spółce MedApp LLC – ten krok ma zdaniem władz spółki ułatwić spółce wejście na rynek amerykański. W planach firmy jest wprowadzenie na rynek amerykański rozwiązania CarnaLife Holo, które umożliwia trójwymiarową wizualizację CT, MRI, 3DRA i Echo wykorzystującego gogle Hololens zaprojektowane przez Microsoft. Spółka chce również promować w stanach swój telemedyczny system CarnaLife.

– Rynek amerykański o najbardziej rozwinięty rynek usług medycznych na świecie. Wejście do USA to jeden z naszych głównych celów rozwoju. Posiadanie spółki zarejestrowanej w USA bardzo pomoże nam w rozwoju działalności w tym kraju – ocenia Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

W ciągu ostatnich miesięcy spółka wielokrotnie uczestniczyła w branżowych targach organizowanych na terenie USA, gdzie regularnie jej przedstawiciele spotykali się z potencjalnymi kontrahentami.

– Spotykaliśmy się z przedstawicielami amerykańskich uczelni oraz instytutów medycznych, które są zainteresowane wykorzystywaniem naszych rozwiązań podczas badań naukowych, w ramach komercyjnej współpracy. Naszym celem jest wejście z rozwiązaniami CarnaLife Holo oraz CarnaLife System największych i najbardziej renomowanych uczelni oraz instytutów naukowych w USA. – dodaje Mateusz Kierepka

Przypomnijmy, że amerykański sen MedApp to nie pierwsze spotkanie z zagranicznymi kontrahentami. W listopadzie spółka sygnował list intencyjny ze szwedzkim dystrybutorem sprzętu medycznego – firmą Glocal Health AB, natomiast na wiosnę tego roku z litewskim T Optimus, który zajmuje się dystrybucją urządzeń medycznych.