NESTMEDIC Z NOWYM PREZESEM

Avatar By on 3 grudnia 2019 0 389 Views

Jacek Gnich pokieruje telemedyczną spółką Nestmedic. To jedak nie jedyne roszady w zarządzie producenta mobilnego systemu teleKTG.

Nowy prezes Nestmedic zawodowo związany jest ze Scanderia Venture- funduszem, który jako główny obszar zainteresowania wskazuje na projekty z obszaru Life Science, Medical Devices, Internetu Rzeczy, Wirtualnej Rzeczywistości oraz technologii ICT. Jacek Gnich wcześniej był również związany ze spółką Infoscan, w której był prezesem.

– Widzę bardzo duży potencjał systemu Pregnabit, zarówno w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Mocno wierzę w ten produkt i bardzo się cieszę, że będę mógł rozwijać go wraz z zespołem wybitnych specjalistów, którzy do tej pory nad nim pracowali. Mam nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i wiedza w zakresie komercjalizacji produktów przyniesie wymierne korzyści dla spółki Nestmedic. Jednym z moich pierwszych zadań na stanowisku prezesa będzie przygotowania aktualizacji planu działań zarówno w zakresie sprzedaży urządzenia jak i rozwoju technologicznego. O szczegółach związanych z nowymi inicjatywami poinformujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku – nakreślił plany na przyszłość nowy prezes Nestmedic.

To jednak nie wszystkie zmiany personalne, jakie dziś miejsce w spółce. Dotychczasowa prezes i pomysłodawczyni systemu Pregnabit – dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha przejęła funkcję członka zarządu, a zasiadający w zarządzie Konrad Kowalczuk złożył rezygnację ze stanowiska członka zarządu. Jak zapewnia twórczyni mobilnego KTG roszady personalne pozwolą jej skupić się na pracy związanej z medyczną stroną urządzenia.

– Jestem przekonana, że nowy skład zarządu w efektywny sposób doprowadzi do przyspieszenia prac w zakresie komercjalizacji systemu Pregnabit i doprowadzi do zwiększenia potencjału technologicznego spółki – wskazał Partycja Wizińska-Socha.