MEDAPP MARZY O AMERYKAŃSKICH MUNDURACH

Avatar By on 12 grudnia 2019 0 393 Views

Polska spółka technologiczna otrzymała Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej NCAGE (NATO Commercial and Government Entity), dzięki któremu może startować w przetargach na dostawę sprzętu dla amerykańskiej armii oraz struktur NATO.

– Kod NCAGE otwiera przed nami bardzo wiele możliwości związanych z wejściem na nowe rynki, w szczególności amerykański. Wpis w bazie NATO to przede wszystkim szansa na dotarcie oraz udział w przetargach przeprowadzanych przez Agencję Zdrowia Armii Stanów Zjednoczonych. Celem Spółki jest wejście z produktami do obrazowania 3D oraz analizy big data do wojskowych placówek medycznych zlokalizowanych na terenie USA – ocenia Mateusz Kierepka, prezes Medapp S.A.

O czym marzą władze spółki? Przede wszystkim pracują nad tym by do wojskowych placówek medycznych trafiły analityczne systemy telemedyczne Carnalife. Obecnie spółka pracuje nad przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, która umożliwi jest uczestnictwo w przetargach organizowanych przez wojsko.

– Oprócz Stanów Zjednoczonych stoją przed nami również instytucje oraz podmioty medyczne świadczące usługi dla wojsk innych krajów NATO. Pamiętajmy, że w skład sojuszu wchodzi aż 29 państw, a dzięki uzyskaniu kodu NCAGE otrzymamy dostęp do niemal każdego z tych rynków – nie kryje oczekiwań Mateusz Kierepka.

Przypomnijmy, że oferowany przez MedApp system Carnalife ułatwia analizę danych dzięki wykorzystaniu inteligentnych algorytmów, które nie tylko zinterpretują wprowadzone dane np. pacjenta, ale również będą w stanie ocenić priorytet prowadzonych badań. Cały system składa się z kilku modułów m.in. carnalife lite, carnalife system, carnalife holo, carnalife server .