infoscan

CZY ROSYJSKI BEZDECH SENNY DA ZAROBIĆ?

Avatar By on 18 grudnia 2019 0 340 Views

Telemedyczna spółka Infoscan weźmie udział w programie „Polskie Mosty Technologiczne”, dzięki któremu przygotuje sobie grunt do ekspansji za wschodnią granicą. Czy Rosja stanie się dla Infoscan ziemią obiecaną?

Grant w wysokości 200 tys.złotych ma pokryć Infoscan koszty związane z ekspansją na ryku rosyjskim. Taką kwotę telemedyczna spółka pozyskała w ramach programu „Polskie Mosty Technologiczne” organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

– Podpisanie umowy oraz przyznanie grantu to ostatni etap nawiązania współpracy z PAIH w zakresie programu Polskie Mosty Technologiczne. W tym roku braliśmy udział aż w trzech procesach rekrutacyjnych do tego programu, w ramach których chcieliśmy otrzymać dofinansowanie ekspansji na rynek ukraiński, norweski lub rosyjski. Każdy z przedstawionych planów spodobał się komisji. Podjęliśmy jednak decyzję, że to właśnie ekspansja w Rosji będzie sfinansowana ze środków z PAIH – wyjaśnia Piotr Sobiś, prezes Infoscanu.

W ramach sygnowanej umowy producent rozwiązań telemedycznych otrzyma wsparcie w stworzeniu strategii ekspansji rynkowej, a także będzie mógł skorzystać z indywidualnym konsultacji oraz wsparcia w trakcie procesu przygotowawczego. W drugim kroku spółka otrzyma grant w wysokości do 130 tys. zł na sfinansowanie działań związanych z komercjalizacją jej usług, prowadzonych bezpośrednio na rynku rosyjskim.

Firma otrzyma również możliwość organizacji sesji prezentacyjnych (tzw. pitch sessions) dla potencjalnych partnerów biznesowych. Agencja zaaranżuje również serię spotkań biznesowych typu B2B i B2C w ramach zagranicznego biura handlowego PAIH.

Dostępne dane pochodzące z analizy firmy Philips i Katedry Chorób Płuc i Pulmonologii Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Medycyny i Stomatologii wskazują, że z bezdechem sennym zmagać się może nawet 46 proc. mieszkańców Rosji powyżej 40-ego roku życia. Jak jednak przyznaje Piotr Sobiś świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą bezdech senny, jest nadal wśród Rosjan niska.

– Z badań wynika, że niemal połowa mieszkańców Rosji powyżej 40 roku życia skarży się na dość niepokojące objawy takie jak regularne chrapanie oraz wzmożoną senność w ciągu dnia. Statystyki pokazują, że większość z tych osób nie uważa tego typu objawów za coś poważnego. Wymienione przesłanki pokazują jak poważnym problemem jest bezdech senny w Rosji – dodaje Piotr Sobiś.

Przypomnijmy, że Rosja to kolejny kraj, Infoscan planuje debiut swojego urządzenia. Tylko w 2019 władze spółki sygnowały umowy współpracy komercyjnej z przedstawicielami na trzech rynkach – francuskim, hiszpańskim i irańskim. Dodatkowo ambitne plany zakładają również zacieśnienie współpracy z CEATEC Shanghai Office, które wesprze Infoscan w ekspansji na rynku chińskim. Infoscan rozpoczyna również badania pilotażowe na rynku ukraińskim – o czy już informowaliśmy.