WUM SKORZYSTA Z MOBILNEGO KTG

Avatar By on 19 grudnia 2019 0 305 Views

Już wkrótce pacjentki Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie korzystać będą z systemu telemedycznego Pregnabit. Nesmedic chce w ten sposób popularyzować swoje rozwiązanie na krajowym rynku.

– Nawiązanie współpracy ze Szpitalem Klinicznym przy ul. Karowej w Warszawie to kolejny ważny dla nas krok w komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit. Cieszymy się, że dzięki naszym urządzeniom poszerzy się zakres opieki okołoporodowej, w której to dziedzinie szpital ten specjalizuje się od lat. Cieszymy się, że coraz więcej publicznych placówek służby zdrowia dostrzega potencjał i inwestuje w telemedycynę – komentuje Jacek Gnich, prezes Nestmedic.

Zakupiony sprzęt umożliwi kadrze medycznej rozszerzenie zakresu opieki okołoporodowej o zdalne przeprowadzanie badania KTG u pacjentek, które nie będą musiały opuszczać domu. Współpraca spółki z placówką kliniczną z pewnością uwiarygodni telemedyczne rozwiązanie – bowiem szpital nie tylko zapewnia wysoki standard i bezpieczeństwo procedur medycznych, ale również jest w wielu obszarach pionierem wdrażania terapii rekomendowanych przez światowe towarzystwa medyczne.

Przypomnijmy, że równolegle spółka jest w trakcie przeprowadzania programów pilotażowych m.in. Szpitalu Wojewódzkim w Białej Podlaskiej. Prowadzi również rozmowy z kolejnymi placówkami medycznymi również poza Polską. Dotychczas polskim rozwiązaniem zainteresował się m.in niemiecki inwestor, a Pregnabit testowany jest m.in. w Finlandii, Bułgarii oraz Nigerii.