INVENTIONMED CIESZY SIĘ Z 20 MLN ZŁ DOTACJI

Avatar By on 14 stycznia 2020 0 355 Views

Wirtualna strzykawka oraz symulator TutorDerm to tylko część z innowacyjnych rozwiązań, które pozwoliły spółce InventionMed pozyskać łącznie ponad 20 mln złotych dotacji w minionym roku. Tylko z kujawsko-pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego spółce udało się pozyskać 3,5 mln złotych.

– Bardzo cieszymy się, że instytucje zlokalizowane w województwie Kujawsko-Pomorskim wspierają dostrzegają potencjał naszych projektów i przekazują środki na ich rozwój. Pozyskane dotacje pozwolą na szybszy rozwój i komercjalizację naszych flagowych urządzeń, a jednocześnie jest to szansa na przyśpieszenie prac nad nowymi projektami, które będą dedykowane kolejnym dziedzinom medycyny – ocenia Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

Opracowywana przez spółkę wirtualna strzykawka ma zostać skomercjalizowana na przełomie 2020 i 2021 roku, a pomoc w rozwoju projektu zadeklarował farmaceutyczny koncern – Croma Pharma.

Przypomnijmy również, że spółka otrzymała również 16 mln zł wsparcia od resortu rozwoju. Środki te zostaną przeznaczone na budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. W ośrodków możliwe będzie kompleksowe szkolenie nie tylko lekarzy dermatologów, ale także kardiologów, kardiochirurgów, neurologów, a także geriatrów i osób planujących rozwijać się w obszarze rehabilitacji neurologicznej. InventionMed marzy również o głównym parkiecie GPW. W tym celu w kwietniu spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF.