maska maseczka epidemia chiny

MILION MASEK DLA CHIN

Avatar By on 28 stycznia 2020 0 336 Views

Jedna z największych sieci marek odzieżowych w Polsce, spółka LPP zwróciła się do firm i hurtowni wyrobów medycznych, o wsparcie akcji „Maski dla Chin”. Spółka zamierza wysłać milion maseczek ochronnych do objętego epidemią koronawirusa, Państwa Środka.

– Docierają do nas alarmujące doniesienia, że przedmiotem pierwszej potrzeby są obecnie maseczki wykupywane masowo przez mieszkańców. Dlatego podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu akcji polegającej na dostarczeniu do Chin miliona ochronnych masek – mówi Marek Piechocki, prezes zarządu LPP. – Obecnie intensywnie poszukujemy producentów lub hurtowników, którzy mają możliwość dostarczenia nam brakujących masek. Liczy się każda sztuka – dodaje.

Gdańska zadeklarowała, że pokryje wszelkie koszty związane z zebraniem masek oraz ich dalszą dystrybucją.

– Liczymy, że na nasz apel odpowie wielu dostawców. Zebranie miliona masek w obecnych warunkach okazuje się wyzwaniem, ale jesteśmy przekonani, że wspólnie z innymi firmami będziemy w stanie już za chwilę wysłać pierwszy transport masek ochronnych, który trafi do najbardziej potrzebujących regionów – dodaje Marek Piechocki.