maska maseczka epidemia chiny

100 TYS. MASECZEK OD POLSKIEGO PRODUCENTA DLA CHIN

Avatar By on 11 lutego 2020 0 352 Views

ZARYS International Group z Zabrza, producent i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego w ramach wsparcia walki z koronawirusem 2019-nCoV, przekazał nieodpłatnie medyczne maski ochronne własnej produkcji dla Chin.

100 tysięcy niebieskich maseczek firmy ZARYS z serii BETAtex, zostało przekazanych bezpośrednio Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.

-Zagrożenie koronawirusem także w naszym kraju staje się coraz bardziej realne. Warto, abyśmy byli zawczasu przygotowani na wystąpienie takich przypadków i umiejętne podeszli do kwestii bezpieczeństwa i higieny osób bezpośrednio związanych z ewentualnym zakażeniem. Dlatego zdecydowaliśmy się o udzieleniu pomocy osobom cierpiącym na epidemię w Chinach przekazując nieodpłatnie maski ochronne ambasadzie chińskiej. Dla nas społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z priorytetów w rozwoju firmy – komentuje Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

– Wielu Polaków okazuje współczucie i troskę wobec sytuacji, w jakiej znalazła się strona chińska. Przedstawiciele różnych środowisk licznie wyrażają chęć pomocy i wspierają Chiny w walce z wirusem. Jak mówi polskie przysłowie: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, Polacy w pełni uosabiają to przesłanie, wyrażając przyjaźń względem obywateli Chin, za co strona chińska serdecznie dziękuje  – dodaje J.E. Liu Guangyuan, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.