CHIŃSKIE DRONY W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Avatar By on 11 lutego 2020 0 336 Views

Z dronami w ochronie zdrowia firmy eksperymentują już od kilku lat. Choć bliższe naszym wyobrażeniom jest wykorzystanie bezzałogowych statków w transporcie medycznym, to chiński producent dronów przemysłowych znalazł zastosowanie swojej technologii w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa.

– Początkowo nasze drony wykorzystywane były tylko w nadawaniu komunikatów, ale wraz z pogarszaniem się sytuacji są one angażowane w coraz większą liczbę działań. Wymaga to dodatkowych funkcji, więc szybko utworzyliśmy zespół badań i rozwoju w sieci, który opracował potrzebne rozwiązania – podaje w komunikacie Lu Zhihui, MMC.

Drony wykorzystywane są w obszarach: monitoringu, komunikacji i dezynfekcji.

Drony firmy MicroMultiCopter (MMC) wyposażone są w kamery 360 ° z możliwością 40-krotnego zoomu optycznego oraz kamer termowizyjnych. Przelot nad dzielnicami miast pozwala służbom zidentyfikować zbiorowiska osób bez masek w miejscach publicznych i rozproszyć tłum dzięki komunikacji za pomocą wbudowanego w megafonu.

Termowizyjne kamery dają również możliwość mierzenia temperatury każdego przechodnia, co dodatkowo usprawnia pracę policji w zbieraniu informacji, monitoringu ruchu i patrolach drogowych.

Drony wykorzystywane są przede wszystkim do spryskiwania środkami dezynfekującymi w miejscach publicznych. Zastosowanie dronów pozwala pracownikom medycznym na uniknięcie bezpośredniego kontaktu zwłaszcza w miejscach wymagających systematycznej dezynfekcji.