freestyle libre cgm cukrzyca

ABOTT I INSULET ZAPOWIADAJĄ WSPÓŁPRACĘ

Avatar By on 20 lutego 2020 0 1695 Views

Abbott i Insulet współpracują w celu zintegrowania technologii monitorowania glukozy we krwi od firmy Abbott z systemem automatycznego podawania insuliny Omnipod Horizon. Firmy przygotowują ofertę spersonalizowanego, zautomatyzowanego dostarczania insuliny osobom chorym na cukrzycę. Zintegrowana platforma będzie składać się z czujnika FreeStyle Libre i bezdrenażowego podajnika insuliny Omnipod Horizon.

System monitorowania glikemii FreeStyle Libre jest przeznaczony do kontrolowania stężenia glukozy w płynie śródtkankowym u osób cierpiących na cukrzycę. Użytkownicy mogą „na żywo” monitorować poziom glikemii po zeskanowaniu sensora (przypominającego plaster).

System Omnipod to alternatywa dla tradycyjnych pomp insulinowych. Jednorazowa kapsuła zapewnia do trzech dni nieprzerwanego dostarczania insuliny. Podajnik jest w stanie pomieścić do 200 jednostek insuliny U-100. Omnipod może podawać insulinę Novolog, Humalog, Admelog, Apidra i FIASP. Kapsułkę można kontrolować także za pomocą smartfona.

Pełna automatyzacja w opiece nad cukrzykiem 

Dzięki nawiązanej współpracy, dane dotyczące poziomu glukozy z czujnika FreeStyle Libre będą wysyłane bezpośrednio do zasobnika Omnipod, który automatyczne zapoda  insulinę bez potrzeby stosowania dodatkowego urządzenia czy drenażu.

-Abbott koncentruje się na tworzeniu przyszłościowych technologii medycznych, które upraszczają sposób, w jaki ludzie cierpiący na cukrzycę zarządzają swoją chorobą, aby mogli żyć jak najlepiej. Dzięki temu partnerstwu Abbott i Insulet zaoferują zintegrowaną cyfrową platformę zdrowia, która jest prosta i dokładna oraz zapewni najlepszą w swojej klasie obsługę – komentuje współpracę, Jared Watkin, Abott.