maska maski maseczka koronawirus

ZAKAZ SPRZEDAŻY WYROBÓW NA ALLEGRO I OLX

Avatar By on 12 marca 2020 0 411 Views

Prezes Rady Ministrów wczoraj podjął decyzję o zakazie handlowania niektórymi artykułami medycznymi, ochronnymi na portalach aukcyjnych – poinformował w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

M. Dworczyk był pytany przez dziennikarzy o pakiet pomocy przedsiębiorcom w związku z koronawirusem. Jak podkreślił pakiet ten zostanie przygotowany w formie projektu ustawy. – Będziemy chcieli, aby Parlament uchwalił jak najszybciej tę ustawę, aby przedsiębiorcy mogli już korzystać z propozycji zawartych w tym pakiecie – dodał.

Z kolei odnosząc się do decyzji o zamknięciu instytucji kultury w tym kin prywatnych, stwierdził, że każde tego typu działanie jest realizowane w oparciu o podstawę prawną. – W przypadku kin, to będzie związane z decyzjami na poziomie wojewodów – odparł.

Zakaz sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych na portalach aukcyjnych

– Ale są tu też inne decyzje, zarówno na poziomie poszczególnych ministrów, jak i prezesa Rady Ministrów, który wczoraj podjął decyzję o zakazie handlowania niektórymi artykułami medycznymi, ochronnymi na portalach aukcyjnych. Z resztą nie jest to nic nowego, bo chwile wcześniej w Stanach Zjednoczonych na e-bayu podobny zakaz został wprowadzony – poinformował M. Dworczyk.

Jak czytamy w komunikacie Rady Ministrów, premier Mateusz Morawiecki nałożył na OLX i Allegro trzy postanowienia:

– zablokowanie aktualnych ofert sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych

– zakaz umieszczania nowych ofert sprzedaży tych towarów

– wpisanie do regulaminu serwisów punktu, z którego wynika, że wymienione towary są przedmiotami zabronionymi do wystawiania na platformach. (Pełna lista towarów, które nie będą mogły być wystawiane w serwisach OLX i Allegro.)

Pełna lista towarów, które nie będą mogły być wystawiane w serwisach OLX i Allegro