• Home
  • Wiadomości
  • J. EMILEWICZ: WZROST KRAJOWEJ PRODUKCJI ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ
emilewicz

J. EMILEWICZ: WZROST KRAJOWEJ PRODUKCJI ŚRODKÓW OCHRONY OSOBISTEJ

Avatar By on 25 marca 2020 0 304 Views

Ministerstwo zwróciło się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby pomóc w produkcji fartuchów i kombinezonów ochronnych, maseczek z filtrem, gogli, rękawic i rękawiczek ochronnych oraz płynu do dezynfekcji.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa na świecie wciąż brakuje najbardziej potrzebnych środków ochrony osobistej. W związku z tym Ministerstwo Rozwoju wystosowało do przedsiębiorców szczególną prośbę.

Wszyscy zainteresowani tego typu pomocą poproszeni zostali o wysłanie maila na adres: pomagamy@mr.gov.pl

W środę podczas konferencji prasowej minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz poinformowała, że już ponad 400 polskich firm zgłosiło się do resortu rozwoju z propozycją i gotowością do produkcji najbardziej potrzebnych środków ochrony osobistej. Jak informowała minister, tylko dwie z nich zajmowały się wcześniej produkcją wyrobów medycznych, choć nie specjalizowały się w produkcji środków ochrony osobistej.

– Wiele centrów produkcyjnych przeniosło swoje parki maszyn, parki produkcyjne do Azji. Tam produkowane są największe wolumeny środków ochrony osobistej. Dziś cała Europa, w tym Polska poszukuje tych towarów – mówiła minister.

– Mamy 400 zgłoszeń od firm, które są gotowe przestawić produkcję. 60 z nich już rozpoczyna lub rozpoczęły produkcję maseczek- mówiła. Jak dodała, jednocześnie obniżone zostały wymagania dotyczące certyfikacji.

– Liczymy na to, że w kilkunastu zakładach zostanie uruchomiona produkcja, która pozwoli na produkcję kilkunastu milionów maseczek dziennie – podkreśliła.