ABOTT: TESTY NA COVID-19. WYNIK W KILKA MINUT

Avatar By on 31 marca 2020 0 254 Views

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump poinformował w poniedziałek, że już ponad milion amerykanów zostało przetestowanych na obecność koronawirusa.

– Ponad milion Amerykanów zostało już przetestowanych. To znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym kraju. – mówił prezydent podczas briefingu w Białym Domu. Obecnie w USA przeprowadza się 100 tysięcy testów dziennie. – Testy te są bardzo dokładne – przekonywał prezentując jednocześnie mobilne urządzenie firmy Abbott Labs, które oddają wynik badania w ciągu kilku minut.

– Testy będzie można przeprowadzać w klinikach, szpitalach, gabinetach lekarskich i punktach do testowania drive-thru – mówił przedstawiciel Agencji Żywności i Leków (FDA) Stephen Hahn.

Firma Abott w komunikacie prasowym przekonuje, że do końca marca, możliwości produkcyjne testów osiągną milion sztuk tygodniowo.

Po konferencji prasowej, akcje firmy medycznej Abbott Laboratories podrożały o ponad 6 procent.

W Stanach Zjednoczonych potwierdzono 164 359 zakażeń koronawirusem i 3 173 zgonów (31 marca, 14:30). Wcześniej administracja Donalda Trumpa krytykowana była, za zbyt małą liczbę wykonanych testów diagnostycznych w kierunku potwierdzenia zakażenia koronawirusem. W ostatnim tygodniu, przez zwiększenie liczby wykonywanych testów, stwierdzono rekordowy wzrost liczby zakażonych.