BEZDOTYKOWA RECEPTA

Avatar By on 14 kwietnia 2020 0 230 Views

Recepta bez konieczności dotykania wydruków czy nawet rozmowy z farmaceutą? Od teraz pacjenci będą mieli taką możliwość, dzięki aplikacji VISIMED od firmy Kamsoft.

Pacjenci mogą przekazać niezbędne do realizacji e-recepty w aptece dane w formie kodu QR wygenerowanego w aplikacji VISIMED.

E-recepta bez konieczności W ten sposób ogranicza się konieczność bezpośredniej rozmowy, a tym samym zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem SARS-COV-2 drogą kropelkową. Funkcjonalność dostępna jest bezpłatnie we wszystkich aptekach pracujących w systemie KS-AOW – podaje spółka.

Zaktualizowana wersja systemu aptecznego pozwala na wykorzystanie aplikacji VisiMed do przekazywania kodów do e-Recept wprost z ekranu smartfona. Nie ma więc konieczności ustnego przekazywania pinu e-recepty oraz numeru Pesel Pacjenta.

Wprowadzone rozwiązanie pozwala na realizację recepty bez konieczności dotykania wydruków informacyjnych lub ustnego przekazywania informacji. Wystarczy, że farmaceuta zeskanuje kod zaprezentowany na telefonia, a e-recepta automatycznie pojawi się na ekranie w systemie aptecznym. To kolejny sposób, który pozwala wyeliminować bezpośredni kontakt, a tym samym zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem – mówi mgr. farm. Magdalena Cholewka-Stafińska, z firmy KAMSOFT.