wearable, smartwatch, fitbit, zegarek, kardiologia, tetno serca

ARYTMIA SERCA. W BADANIACH POMOŻE SMARTWATCH

Avatar By on 7 maja 2020 0 449 Views

Jeden z wiodących producent wyrobów wearable, rozpoczął wirtualne badanie mające na celu sprawdzenie wykorzystania jego technologii wykorzystanych w cyfrowych zegarkach, do identyfikacji migotania przedsionków.

Badanie ma przyspieszyć identyfikację szeregu elementów, które są składową reakcji organizmu w przypadku arytmii.

Migotanie przedsionków dotyka blisko 33,5 mln ludzi na całym świecie. Pacjenci z tym schorzeniem mają pięciokrotnie wyższe ryzyko udaru mózgu. Ten rodzaj arytmii może być trudny do zdiagnozowania, ponieważ „epizody” z nią związane, mogą pojawiać się sporadycznie i bezobjawowo.

Spółka zamierza poddać bezpłatnemu badaniu 200-250 tys. właścicieli smartwatchy

Aby śledzić tętno, urządzenia Fitbit wykorzystują technologię fotopletyzmografii (PPG) do pomiaru prędkości przepływu krwi bezpośrednio z nadgarstka użytkownika. Teoretycznie pomiary te można wykorzystać do określenia rytmu serca użytkownika, który algorytm Fitbit przeanalizuje pod kątem nieprawidłowości. Uczestnicy badania, którzy otrzymają powiadomienie o nieregularnym rytmie serca, zostaną połączeni z lekarzem na wirtualną wizytę w celu uzyskania dodatkowych informacji i mogą otrzymać płatkę elektrokardiogramu (EKG) pocztą.

Badanie serca Fitbit przyspiesza nasze wysiłki na rzecz zdrowia serca. Długoterminowa pasywna ocena rytmu serca za pomocą naszej szerokiej gamy niedrogich urządzeń opartych na technologii śledzenia tętna 24/7 może poprawić wcześniejszą identyfikację AFib, co jest kluczem do zmniejszenia ryzyka zdarzenia zagrażającego życiu, takiego jak udar. Dzięki tym ważnym badaniom mamy możliwość opracowania i zapewnienia dostępu do technologii, która może poprawić zdrowie publiczne i uratować życie – mówi Eric Friedman, Fitbit.