microsoft

MICROSOFT STAWIA NA START-UP MEDYCZNY Z WROCŁAWIA

Avatar By on 22 maja 2020 0 252 Views

Wrocławski start-up Infermedica zapewni technologię dla Microsoft Healthcare Bot Service, wirtualnych asystentów opieki zdrowotnej opartych na sztucznej inteligencji.

– Microsoft Healthcare Bot to usługa, która pozwala przedstawicielom organizacji z branży medycznej na tworzenie i wdrażanie na szeroką skalę wirtualnych asystentów opartych o sztuczną inteligencję. Usługa Microsoftu została wdrożona przez organizacje medyczne z całego świata, w tym przez amerykańskich liderów – Aurora Health Care, Premera Blue Cross i Quest Diagnostics – czytamy w komunikacie.

– Dzięki przeprowadzeniu automatycznej segregacji pacjentów opartej na technologii Infermedica, narzędzie pomoże odciążyć obłożenie zarówno w publicznych, jak i prywatnych systemach opieki zdrowotnej, obecnie przeciążonych przez przypadki COVID-19 – podaje wrocławski start-up.

– Infermedica rewolucjonizuje wstępną diagnozę medyczną, tworząc rozwiązanie, które przełamuje schematy. Jesteśmy pod wrażeniem zaawansowanych modeli probabilistycznych, dzięki którym firma dostarcza diagnozy o trafności, która nie byłaby możliwa przy użyciu rozwiązań opartych na drzewach decyzyjnych. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Infermedica, ponieważ wnosi ona inteligentną technologię, która pozwoli im na tworzenie jeszcze bardziej inteligentnych wirtualnych asystentów i dostarczanie pacjentom trafniejszych wyników” – mówił cytowany w komunikacie program manager w Microsoft Healthcare Adam Walker.

Infermedica to wrocławska firma technologiczna, która od 2012 roku tworzy narzędzia do wstępnej diagnostyki medycznej oparte o algorytmy sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe.

Infermedica współpracuje bezpośrednio z ponad 50 partnerami. Oprócz Microsoftu, są to m.in. Allianz, kanadyjski Global Excel, polskie PZU Zdrowie, a także inne firmy ubezpieczeniowe, platformy telemedyczne, szpitale i całe systemy ochrony zdrowia.

W marcu tego roku Infermedica udostępniła bezpłatnie narzędzie COVID-19 Risk Assessment, które pomaga pacjentom otrzymać wstępną diagnozę i szybką ocenę ryzyka związaną z zakażeniem koronawirusem. Zostało wdrożone m.in. przez polskie Ministerstwo Zdrowia w serwisie internetowym pacjent.gov.pl. Do tej pory z narzędzia skorzystało ponad pół miliona pacjentów.