OTO SMARTMASECZKA

Avatar By on 29 czerwca 2020 0 311 Views

Maseczki przez najbliższe miesiące pozostaną w stałym wyposażeniu większości osób na świecie. Producenci prześcigają się w krojach, wzorach i kolorach kolejnych produktów ochrony osobistej. Maseczki jednak nie tylko podbijają rynek modowy. Swoją wizję na ten produkt ma także branża technologiczna. Jeden z japońskich producentów zaprezentował ostatnio smartmaseczkę.

C-mask to nakładka na bawełnianą maseczkę od japońskiego startupu Donut Robotics. Urządzenie łączy się z naszym smartfonem poprzez Bluetooth, dzięki czemu możemy przeprowadzić rozmowę telefoniczną, dyktować wiadomości SMS czy wysyłać wiadomości głosowe – nie zdejmując maski i nie wyciągając telefonu z kieszeni.

Ponadto urządzenie posiada „wzmacniacz mowy„, dzięki czemu osoby z otoczenia nie będą miały problemu by nas usłyszeć i zrozumieć, zachowując tym samym dystans społeczny.

Jedną z bardziej innowacyjnych funkcji urządzenia jest tłumacz mowy. Urządzenie potrafi przetłumaczyć mowę z języka japońskiego na 8 innych języków.

Urządzenie wkrótce trafi do sprzedaży na rynek japoński. Koszt maseczki będzie oscylował w okolicy 40 USD. By zakupić maseczkę na rodzimym rynku, będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać – choć, jak zapewnia startup, z nadzieją spoglądają na wizję ekspansji rynków zagranicznych.