NASZYJNIK OD NASA PRZYPOMNI O WIRUSIE

Avatar By on 6 lipca 2020 0 156 Views

Trzech ekspertów z Jet Propulsion Lab należącego do NASA opracowało specjalny naszyjnik, który w założeniu chroni jego posiadacza przed zarażeniem się koronawirusem.

Naszyjnik ostrzega posiadacza „biżuterii” przed dotknięciem własnej twarzy.

Urządzenie nazwane Pulse posiada czujnik zbliżeniowy z maksymalnym zasięgiem ok. 30 centymetrów oraz silniczek wibracyjny. Im bliżej zbliżymy swoje dłonie do głowy tym silniejsze będą wibracje.

– Celem Pulse jest zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, który może być przenoszony poprzez kontakt z zainfekowaną powierzchnią ręką – czytamy w oświadczeniu naukowców.

Jednocześnie pomysłodawcy projektu zaznaczają, że w żadnym razie nie zastępuje on masek, a jedynie jest urządzeniem uzupełniającym ofertę środków ochraniający przed zakażeniem COVID-19.

Pulse nie jest dostępny w powszechnej sprzedaży, a wykonać go możemy sami. Inżynierowie opublikowali instrukcję, jak wykonać urządzenie w warunkach domowych.

Należy jednak posiadać drukarkę 3D oraz niezbędne do powstania naszyjnika elementy. Pełna instrukcja dostępna jest tutaj.