GOOGLE: 100 MLN USD NA TELEMEDYCYNE

Avatar By on 27 sierpnia 2020 0 155 Views

Google inwestuje w jednego ze światowych gigantów z obszaru telemedycyny, firmę Amwell 100 mln USD. 

Zdrowie w chmurze

Firma Amwell obsługuje na całym świecie ponad 80 mln pacjentów. Z usług telemedycznego giganta korzysta ponad 2000 szpitali i placówek medycznych.

W ramach współpracy Amwell deklaruje, że zrezygnuje z korzystania z usług chmury obliczeniowej Amazon na rzecz podobnego produktu oferowanego przez koncern z Mountain View. Chmura Google Cloud ma od tej pory być „preferowanym globalnym partnerem” Amwella i służyć m.in. do obsługi usług wykorzystujących transmisję wideo.

Google ma także wspierać firmę z sektora telemedycyny w zakresie rozwoju nowych technologii i oferty sprzedaży, która pozwoli zwiększyć ekspansję Amwella na rynku telemedycznym. Firmy skupią swoje wysiłki na rozwoju usług opartych o technologię uczenia maszynowego.

Telemedycyna coraz atrakcyjniejsza

Jak mówiła dla CNBC Aashima Gupta, dyrektor ds. Google dla sektora ochrony zdrowia, telemedycyna umożliwia lepsze gospodarowanie kosztami i staje się również coraz bardziej atrakcyjna dla konsumentów, co sprzyja dynamicznemu rozwojowi tego sektora. Rozwiązania telemedyczne szczególnie w ostatnim czasie były chętnie wybierane przez szpitale, kliniki i samych pacjentów, w związku z trwającą pandemią koronawirusa i potrzebą zachowania dystansu społecznego.

źródło: CNBC