SZYBKIE TESTY NA COVID ZA 5 USD

Avatar By on 28 sierpnia 2020 0 222 Views

Rząd USA chce kupić prawie wszystkie szybkie testy na koronawirusa, które firma Abbott Laboratories planuje wyprodukować w tym roku. Chodzi o zakup 150 milionów testów za kwotę 750 mln dolarów. Cena jednego testu to 5 dolarów.

Jak informuje Bloomberg, zgodnie z umową rząd zapłaci 750 milionów dolarów za 150 milionów testów.

Administracja Trumpa była krytykowana za to, że nie wdrożyła skoordynowanego podejścia do testowania w Stanach Zjednoczonych oraz za niedawną zmianę wytycznych, która ogranicza testowanie osób bez objawów. Teraz planuje zakupić prawie całą nadchodzącą dostawę szybkich testów, które mogą być szeroko stosowane.

Test BinaxNOW firmy Abbott jest „całkowicie samowystarczalny” i nie wymaga użycia innego sprzętu, aby uzyskać wyniki, co oznacza, że ​​można przeprowadzić dużą liczbę testów jednocześnie. Test ma wielkość karty kredytowej, opiera się na badaniu wymazu z nosa, a wynik znany jest już po 15 minutach. Test BinaxNOW opiera się na szukaniu antygenu, niewielkiej części białka koronawirusa.

Testy zostały zarejestrowane w trybie nadzwyczajnym w tym tygodniu, a Abbott poinformował, że od października będzie produkował 50 milionów testów miesięcznie i planuje ich szeroką sprzedaż po 5 dolarów za sztukę.

–  To ważny krok, który pomoże naszemu krajowi pozostać otwartym, przywrócić Amerykanom pracę, a dzieciom szkołę – powiedziała Alyssa Farah, dyrektor ds. Komunikacji w Białym Domu.

Nie są jeszcze znane szczegóły, kto miałby w pierwszej kolejności skorzystać z nowych testów. Według wstępnych zapowiedzi administracji będą to domy opieki, szkoły i inne grupy wysokiego ryzyka.

Źródło: Bloomberg