KONIEC PROBLEMÓW Z ODDYCHANIEM W MASECZCE

Avatar By on 10 września 2020 0 201 Views

Maseczka, która chroni przed wirusami i zanieczyszczeniami oraz nie ogranicza swobody oddychania – tak LG Electronics prezentuje PuriCare Wearable Air Purifier.

Inżynierowie postanowili zaprojektować urządzenie, które będzie wygodne w noszeniu, nie będzie przeszkadzało w oddychaniu, nie będzie źródłem zanieczyszczeń środowiska oraz skutecznie zatrzyma wszystkie patogeny na swojej powierzchni (szczelność maseczki docenią także osoby noszące okulary, które przez brak przerw między materiałem a twarzą, nie będą parowały). Maseczka, choć w jednym rozmiarze, ma pasować do każdego kształtu twarzy i głowy.

Maseczka wyposażona jest w filtry HEPA oraz wentylatory – podobne do tych, jakie działają w domowych oczyszczaczach powietrza.

Wentylatory są zasilane akumulatorowo i dostosowują swoją prędkość działania do rytmu naszych wdechów i wydechów. Dzięki temu oddychanie w maseczce ma być znacznie wygodniejsze.

Jak informuje producent, w pełni naładowany akumulator wysatarczy na „2 godziny intensywnego oddychania albo 8 godzin spokojnego”.

Co ciekawe, etui urządzenia wyposażone ma być w LED-owe lampy UV, które zabiją resztki patogenów pozostawionych na maseczce.

Urządzenie ma być dostępne w czwartym kwartale bieżącego roku (na wybranych rynkach). Producent nie ujawnił jeszcze ceny.