RYNEK TESTOWANIA WYROBÓW MEDYCZNYCH 2020-2027. RAPORT

Avatar By on 26 października 2020 0 168 Views

Według szacunków, globalny rynek testowania urządzeń medycznych będzie wart 12,5 mld USD do 2027 r – wynika z najnowszego raportu Meticulous Research.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Meticulous Research, skumulowany roczny wskaźnik wzrostu  dla tej branży w okrsesie 2020 r. – 2027 r. wyniesie 4,7%.

Jak wynika z badania, rozwój tego rynku wynika głównie z rosnącej potrzeby walidacji i weryfikacji wyrobów medycznych oraz rygorystycznych przepisów i standardów dot. urządzeń medycznych i technologii urządzeń medycznych.

Ponadto rozwijający się przemysł urządzeń medycznych w krajach wschodzących oraz integracja urządzeń mobilnych i medycznych oferują znaczące możliwości rozwoju rynku. Jednak dynamiczne przepisy / standardy w różnych regionach oraz brak obiektów testowych i wykwalifikowanych zasobów mogą hamować rozwój rynku.

W 2020 roku segment usług testowych zdominuje rynek testów urządzeń medycznych.

Na podstawie rodzaju usługi szacuje się, że segment usług testowych ma największy udział w rynku testowania urządzeń medycznych w 2020 r. Można to przypisać wysokiemu popytowi na jakościowe i bezpieczne produkty oraz zdecydowanym zaleceniom organów regulacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa, jakości i wydajności produktów. Ponieważ kilka urządzeń medycznych klasy 2 i 3 jest wyposażonych w chipy mikroelektroniczne, skrupulatne testowanie urządzeń stało się niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownika i wydajność produktu – czytamy w raporcie.

Segment wewnętrzny dominuje na całym rynku testowania urządzeń medycznych do 2027 roku.

Biorąc pod uwagę rodzaj zaopatrzenia, szacuje się, że segment wewnętrzny będzie miał największy udział w rynku testowania urządzeń medycznych w 2020 r. Prowadzenie wewnętrznych usług testowych pozwala producentom na sprawowanie wyższego poziomu kontroli.

Ameryka Północna: największy rynek regionalny

Szacuje się, że Ameryka Północna będzie miała największy udział w całym rynku testów urządzeń medycznych w 2020 r., A za nią plasują się Europa, Azja i Oceania, Ameryka Łacińska oraz Bliski Wschód i Afryka. Duży udział regionu przypisuje się zwiększonemu nastawieniu na jakość wyrobów medycznych oraz obecności dużej liczby firm obsługujących branżę wyrobów medycznych.

Wpływ COVID-19 na rynek testowania urządzeń medycznych

Producenci urządzeń medycznych nie uniknęli skutków pandemii. Podobnie jak firmy farmaceutyczne, producenci urządzeń medycznych w dużym stopniu polegają na placówkach opieki zdrowotnej, aby uzyskać dane z badań klinicznych. Większość produktów medycznych musi przejść badania kliniczne przed i po wprowadzeniu do obrotu, zanim producenci będą mogli otrzymać certyfikaty zgodności z przepisami. Podczas gdy pandemia COVID-19 trwa nadal, firmy produkujące wyroby medyczne mają trudności z podejmowaniem świadomych decyzji dotyczących swoich produktów, łańcuchów dostaw i regulacji prawnych.

Rosnąca potrzeba weryfikacji i walidacji wyrobów medycznych napędza rozwój rynku

Metody weryfikacji i walidacji są szeroko rozpowszechnione i szeroko stosowane w branży medycznej. Ogólnie rzecz biorąc, weryfikacja jest fazą rozwojową produktu, jeśli spełnia on określone wymagania, podczas gdy walidacja sprawdza, czy zostało spełnione zamierzone zastosowanie, a tym samym spełnione są wymagania dotyczące użyteczności. Najpopularniejszymi rodzajami weryfikacji i walidacji w przypadku urządzeń medycznych są: projektowanie, proces oraz weryfikacja i walidacja oprogramowania. Urządzenia medyczne również stają się coraz mniejsze i bardziej złożone w projektowaniu, czasem wykorzystując zaawansowane, zmodyfikowane tworzywa sztuczne. To sprawia, że ​​proces walidacji i weryfikacji jest tym ważniejszy. Rezultatem jest lepsza powtarzalność, mniej błędów, mniej poprawek i przeprojektowania, krótszy czas wprowadzenia na rynek, lepsza konkurencyjność i niższe koszty produkcji.

Obecnie, głównymi graczami profilowanymi na światowym rynku testowania urządzeń medycznych są: SGS SA (Szwajcaria), Bureau Veritas SA (Francja), Intertek Group Plc. (Wielka Brytania), Dekra SE (Niemcy), TÜV SÜD (Niemcy), TÜV Rheinland Ag Group (Stany Zjednoczone), Eurofins Scientific SE (Luksemburg), British Standards Institution (BSI) Group (Wielka Brytania), Element Materials Technology Ltd. (Wielka Brytania) , UL LLC (Stany Zjednoczone), Pace Analytical Services, LLC (Niemcy), North American Science Associates, Inc. (NAMSA) (Stany Zjednoczone), Medistri SA (Szwajcaria) i Avomeen Analytical Services (Stany Zjednoczone).

źródło:  Medical Device Testing Market – Global Opportunity Analysis and Industry Forecast (2020-2027)