3M: REKORDOWA PRODUKCJA WYROBÓW MEDYCZNYCH

Avatar By on 28 października 2020 0 133 Views

Amerykańska firma 3M odnotowała wzrost sprzedaży środków ochrony osobistej i wyrobów medycznych. Produkty ochrony zdrowia odpowiadają za ponad 1/4 wartości sprzedaży firmy.

Sprzedaż trzech z czterech głównych filarów firmy wzrosła w ciągu trzech kwartałów 2020 r., przy czym produkcja i sprzedaż produktów dedykowanych dla opieki zdrowotnej odnotowała 25,5% wzrost i odpowiada za ponad jedną czwartą całkowitej wartości sprzedaży firmy.

Jak poinformowali przedstawiciele 3M, producent spodziewa się utrzymania popytu na maski jednorazowe dodając, że firma jest na dobrej drodze do wyprodukowania w tym roku 2 miliardów masek N95. Połowa z nich trafi na rynek amerykański.

Jak podkreślił dla CNBC, Mike Roman, CEO 3M, wierzy on, że firma dokonało „niesamowitej pracy” odpowiadając na pandemię.

Zapewniliśmy, że zwiększymy zarówno przepustowość naszej produkcji jak i środki na inwestycję własne oraz partnerskie z Departamentem obrony. Teraz podążamy tą ścieżką, zwiększyliśmy moce przerobowe by być gotowym na drugą falę epidemii COVID-19 – mówił.