• Home
  • Felietony
  • POLSKIE URZĄDZENIE DO SAMODZIELNEGO BADANIA PIERSI PODBIJE CHINY?

POLSKIE URZĄDZENIE DO SAMODZIELNEGO BADANIA PIERSI PODBIJE CHINY?

Avatar By on 20 listopada 2018 0 287 Views

System do samodzielnego badania piersi rodem z Polski ma szanse na podbój rynku Państwa Środka. Spółka Braster podpisała umowę o współpracy z czołowym dystrybutorem wyrobów medycznych chińską firmą Kontrue (Shenzhen) Technology.

Sygnowanie umowy współpracy to dopiero pierwszy krok, ponieważ urządzenie będące jej przedmiotem – Braster PRO, musi uzyskać zgodę i rejestrację w Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków (China Food and Drug Administration – CFDA), czyli odpowiedniku polskiego Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

– Współpraca z renomowanym partnerem Kontrue Shenzhen Technology otwiera nam drogę do wejścia na rynek o ogromnym potencjale. Chiny to dla nas jeden z najważniejszych i największych rynków docelowych. Przed uruchomieniem sprzedaży musimy tam przejść rejestrację wyrobu i certyfikację CFDA. Jest to dość czasochłonny proces, niemniej ze wsparciem tak doświadczonego partnera wierzę, że przejdziemy go zgodnie z planem – tłumaczy Marcin Halicki, prezes zarządu Braster S.A.

To jednak nie koniec ambitnych planów władz spółki ponieważ w ostatnim czasie producentowi urządzenia udało się również rozpocząć stosowane procedury wymagane przed rozpoczęciem sprzedaży urządzenia na takich rynkach jak Indie, Brazylia czy Urugwaj.

Wartość urządzenia wykorzystującego w diagnostyce raka piersi technologię ciekłokrystalicznej termografii kontaktowej dostrzeżono również nad Wisłą. Obecnie na terenie Polski nowa wersja urządzenia – Braster Pro – oferowana jest już 35 klinikach. Jak wyjaśnia spółka sprzedaż ter wersji rozpoczęła się niedawno – bo pod koniec trzeciego kwartał8 2018 roku.

– Odkąd wprowadziliśmy do oferty wersję Braster Pro widzimy bardzo duże zainteresowanie tym produktem. Pierwsze opinie płynące ze środowiska medycznego są bardzo optymistyczne i pokazują duży potencjał modelu profesjonalnego. Pozytywny odbiór lekarzy, korzystających już z naszej metody profilaktyki raka piersi, powinien przełożyć się w dalszej perspektywie na wzrost ilości badań wykonywanych przez poszczególne placówki, jak i liczbę współpracujących z nami klinik – ocenia Marcin Halicki.

Obecnie urządzenia do badania piersi są również dostępne w Bułgarii oraz na Ukrainie, gdzie testowane są przez lekarzy i wkrótce mają trafić do sprzedaży.