KONIEC Z JEDNORAZOWYMI WYROBAMI?

Avatar By on 13 sierpnia 2019 0 441 Views

Być może już wkrótce szpitale i przychodnie będą mogły ograniczyć ilość utylizowanych odpadów medycznych. Wszystko za sprawą polimeru opracowanego przez firmę EMS-Grivory.

Zdaniem producenta wyroby medyczne wytworzone z przygotowanych w jego laboratoriach materiałów będzie można sterylizować nawet do kilkuset razy.

Nowy polimer jest nadzieją zarówno dla szpitali, które co roku utylizują tony jednorazowych wyrobów medycznych, jak również środowiska, które nie pozostaje obojętne na odpady generowane w placówkach medycznych. Zdaniem pomysłodawców nowy polimer może dokonać pewnej rewolucji – bowiem stanowić może pierwszy krok do wymiany tych wyrobów, które obecnie wytwarzane są ze szkła oraz metalu.
Jak donosi portal „Med-Tech Innovation” polimer EMS może być poddawany procesowi sterylizacji nawet do 500 razy, dzięki czemu możliwe będzie obniżenie kosztów wykorzystania jednorazowych wyrobów medycznych aż o 90 proc. Obecnie firma jest na etapie certyfikowania materiału i jak zapewnia – otrzymała już pierwsze promesy od swoich klientów.