TELEMEDYCZNE KTG TRAFI DO BUŁGARII

Avatar By on 28 października 2019 0 355 Views

Dobra passa Nestmedic – producenta mobilnego KTG Pregnabit – trwa. Na przełomie października i listopada polskie urządzenie trafi do jednego z największych bułgarskich szpitali – „Maichin Dom” w Sofii.

Sprzedaż pierwszego urządzenia do bułgarskiej placówki to efekt podpisanej przez Nestmedic umowy z firmą Inter Business’91 Ltd. KTG trafi do jednego z największych bułgarskich szpitali, w którym roczna liczba urodzeń sięga 4000. Decyzja o zakupie poprzedzona była udanym pilotażem. Sam bułgarski rynek oceniany jest przez producenta Pregnabit jako bardzo perspektywiczny – średnia liczba urodzeń szacowana jest na około 63 tys. rocznie.

– Sprzedaż urządzeń Pregnabit do szpitala „Maichin Dom” to kolejny, istotny krok w realizacji ekspansji zagranicznej. Podpisaliśmy umowę dystrybucyjną ze spółką posiadającą bardzo duże doświadczenie we wprowadzaniu rozwiązań telemedycznych na rynek bułgarski. To dobrze rokuje dla kolejnych sprzedaży systemu w Bułgarii. Jesteśmy w trakcie implementacji systemu Pregnabit w szpitalu “Maichin Dom”, aby pacjentki mogły jak najszybciej korzystać z teleKTG- mówi Sławomir Bartoszcze, dyrektor ds. ekspansji zagranicznej w Nestmedic.