ORTOPEDYCZNA WSPÓŁPRACA W BELGII I POLSCE

Avatar By on 5 listopada 2019 0 680 Views

Ottobock – producent m.in. protez kończyn – zdecydował o wzmocnieniu swojej sieci dystrybucyjnej i przejął belgijską firmę ortopedyczną Vigo.

Przejęcie przypieczętowano 4 listopada w trakcie spotkania właścicieli Ottobock – profesora Hansa Georga Nädera i dyrektora generalnego Philippa Schulte-Noelle wspólnie z rodziną Ruysschaert-Vanhouteghem, która była dotychczasowym właścicielem belgijskiego Vigo.

Jak zapewnia prof. Hans Georg Näder, Pod szyldami Vigo i Ottobock łączą swe siły dwa rodzinne przedsiębiorstwa, których wspólnym celem jest poprawa jakości życia pacjentów korzystających z indywidualnie dopasowanym ortez, protez oraz wózków inwalidzkich. Z oferty połączonych przedsiębiorstw mają skorzystać zarówno pacjenci w Belgii, jak również w Polsce – Vigo ma bowiem aż 12 centrów zaopatrzeniowych nad Wisłą.

– Vigo będzie się nadal rozwijać jako część europejskiej sieci naszego partnera – firmy Ottobock. A jako rodzina będziemy aktywnie towarzyszyć rozwojowi Vigo również po sprzedaży naszych udziałów- zapewnił Jan Ruysschaert, który wspólnie z żoną Lieve Vanhouteghem i jej siostrą Nele Vanhouteghem są drugim pokoleniem, który z sukcesem prowadzi spółkę założoną w 1956 roku.

Warto przypomnieć, że belgijska spółka oprócz 12 centrów zaopatrzeniowych w Polsce, prowadzi również kolejnych 17 w Belgii. Firma specjalizuje się w nowoczesnej technice ortopedycznej- współpracując zarównoze szpitalami, instytucjami opieki zdrowotnej, jak również centrami rehabilitacyjnymi w obu krajach. Zespół Vigo wprowadza na rynek m.in. własne produkty i techniki, w tym innowacyjne ortezy dla dzieci. Efekty tych starań widoczne są w przychodach spółki- jak zapewniają władze spółki tylko w skali roku Vigo wypracowało ponad 70 mln euro obrotu.

Natomiast Ottobock dotychczas nie mógł się pochwalić własną infrastrukturą zaopatrzenia w Belgii. W Polsce spółka działa już w trzech lokalizacjach i wspólnie z centrami zaopatrzenia Vigo aspiruje do roli rynkowego lidera w obszarze zaopatrzenia ortopedycznego.