dane, giełda, analiza,

SYNEKTIK PODZIELI SIĘ ZYSKIEM Z AKCJONARIUSZAMI

Avatar By on 31 stycznia 2020 0 248 Views

Zarząd giełdowej spółki Synektik zajmującej się m.in. produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją robotów chirurgicznych da Vinci na rynek polski rekomenduje swoim akcjonariuszom podjęcie uchwały ws. wypłaty historycznie pierwszej dywidendy z wypracowanego zysku.
Właściciele firmy zgodnie z rekomendacją zarządu mają otrzymać 0,36 zł dywidendy na akcję.

Zarząd Synektik przewiduje przeznaczyć na wypłaty dywidend blisko 3,1 mln zł z jednostkowego zysku spółki. Zgodnie z rekomendacją zarządu dniem uzyskania praw do dywidendy miałby być 10 marca 2020 r., a wypłata dywidendy miałaby nastąpić 17 marca 2020 r.

– Synektik dojrzał do tego, by móc równocześnie dalej inwestować w rozwój obu segmentów naszej działalności, w tym w projekty badawczo-rozwojowe realizowane w segmencie radiofarmaceutyków oraz dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Mamy za sobą udany, tak pod względem finansowym jak i operacyjnym rok, a już dziś możemy zaryzykować twierdzenie, że obecny rok obrotowy dostarczy akcjonariuszom nie mniej inwestycyjnej satysfakcji niż miniony. W tej sytuacji zwracamy się do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki z rekomendacją przyjęcia uchwały w sprawie wypłaty pierwszej w historii Synektik dywidendy. Wierzę, że nasz model biznesowy i dalsza skuteczna realizacja strategii rozwoju pozwolą nam na dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami również w kolejnych latach – komentuje Cezary Kozanecki, założyciel i prezes Synektik SA.