Termowizja

TERMOWIZJA POMOŻE W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Avatar By on 18 maja 2020 0 250 Views

15 maja br. rozpoczął pracę punkt kontroli temperatury ciała za pomocą kamery termowizyjnej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

To pierwsze – z planowanej serii – eksperymentalne wdrożenie zainicjowane przez Spółkę Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM.

Od początku epidemii w szpitalach akademickich obowiązują wzmożone środki bezpieczeństwa. Po przekroczeniu murów szpitala mierzona jest temperatura ciała, a wszystkie osoby z gorączką kierowane są do izby przyjęć.

Od 15 maja przy wejściu do Szpitala przy ulicy Banacha działa nowy punkt pomiarowy z kamerą termowizyjną. Urządzenie stanowi spore ułatwienie dla pracowników. Wcześniej musieli oni ręcznie badać każdą wchodzącą do budynku osobę.

– Kamery termowizyjne nie tylko ułatwiają wykrywanie osób z gorączką. Eliminują konieczność uciążliwych pomiarów ręcznych, które hamują ruch osób, generują kolejki i w rezultacie zwiększają ryzyko zakażeń – stwierdza Dyrektor CSK i Z-ca Dyrektora UCK WUM Maciej Zabelski. – Wspólnie z partnerami rozwijamy inteligentne urządzenie pomiarowe, które będzie informować służby sanitarne o rozpoznaniu osoby z gorączką. Takie rozwiązania nie tylko usprawniają pracę ale przede wszystkim poprawiają bezpieczeństwo pacjentów i personelu – dodaje.

źródło: WUM