GRA NA RECEPTĘ DLA DZIECI Z ADHD

Avatar By on 16 czerwca 2020 0 456 Views

Amerykański Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dała zielone światło na pierwszą w historii terapię opartą na grach wideo w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD).

Pikselowana terapia, stworzona przez Akili, jest promowana jako „pierwsza w swoim rodzaju terapia dla dzieci z ADHD… w postaci wciągającej gry wideo. ”

Gra wideo o nazwie „EndeavourRxmoże być teraz przepisywana dzieciom w wieku od 8 do 12 lat cierpiącym na niektóre rodzaje ADHD, zaburzenie nastroju naznaczone trudnościami w zachowaniu uwagi i kontrolowaniu zachowań. Wyniki badań klinicznych skuteczność gry w łagodzeniu  objawów  ADHD.

FDA dokonało przeglądu pięciu badań klinicznych przeprowadzonych na ponad 600 dzieciach

Z badania opublikowanego w The Lancet wynika, że ponad 30 proc. dzieci „nie miało już mierzalnego deficytu uwagi co najmniej jednej miary obiektywnej uwagi” po graniu w wirtualnym symulatorze przeszkód przez 25 minut dziennie, pięć dni w tygodniu-  przez miesiąc”.

Ponadto, efekty terapii grą wideo na receptę utrzymywać się miały jeszcze przez miesiąc „po odstawieniu”, podczas gdy skutki uboczne ograniczały się do „frustracji, bólu głowy, zawrotów głowy, reakcji emocjonalnej i agresji” – które są najwyraźniej normą dla zapalonych graczy .

Oświadczenie FDA określa, że ​​cyfrowe lekarstwo „jest przeznaczone do stosowania jako część programu terapeutycznego, który może obejmować terapię kierowaną przez klinicystę, leki i / lub programy edukacyjne.