NOKIA

NOKIA STAWIA NA SYSTEMY WALKI Z COVID

Avatar By on 15 października 2020 0 95 Views

Nokia stworzyła zautomatyzowany system, który wykorzystuje kamerę termowizyjną i analizę wideo w czasie rzeczywistym w celu określenia, czy dana osoba ma objawy COVID-19 (wysoka temperatura) i nosi maskę.

Fińska firma używa systemu w swojej fabryce w Chennai w Indiach od dwóch miesięcy i przebadała tam ponad 200 000 osób.

System Nokia Automated Analytics wykrywa, czy dana osoba ma podwyższoną temperaturę, czy nie nosi maski na twarz i wysyła stosowny komunikat do osoby obsługującej urządzenie w przypadku konieczności dodatkowej kontroli – mówi Amit Shah, szef działu Analytics i IoT w Nokii, przytaczany w komunikacie prasowym.

Ponadto urządzenie zawiera ustawienia prywatności dostosowujące wymagania do lokalnych przepisów dot. prywatności. Urządzenie umożliwia zamazywanie twarzy w podglądzie, rozmieszczone w różnych lokalizacjach i monitorowane z centralnego obiektu zapewniając płynność ruchu w korytarzach i ograniczenie bezpośredniego kontaktu.

-Co więcej, architektura modułowa umożliwia łatwe przystosowanie rozwiązania do zastosowań takich jak monitorowanie ruchu w portach lub inteligentnych miastach- mówi Amit Shah.

Jak zapewnia Nokia, urządzenie jest już wdrażane do rodzimych fabryk i centrów B+4.
Jak informuje Amit Shah, trwają także rozmowy na „dość zaawansowanym etapie” dotyczące wdrażania systemu w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Azji oraz w różnych sektorach, w tym w szkołach i budynkach rządowych.